Етикет: Пловдив баскетбол

100 отбора подадоха заявки за новия сезон в първенствата на ББЛ

100 отбора подадоха заявки за новия сезон в първенствата на ББЛ

Общо 100 отбора от всички краища на България подадоха заявки за участие в първенствата на Българска баскетболна лига през сезон 2023/2024. Крайният срок за това изтече в началото на седмицата.

Според разписаната стратегия за развитие на шампионатите на ББЛ, максималната бройка на участващите отбори в една дивизия е 12. По тази причина тимовете, които са имали представител в тях и през тази година, са с приоритет, а новите отбори са в листата на чакащите.

По традиция, най-голям е интересът отново в регион Запад, където освен А и Б, има и В група, а в трите дивизии заявки са подали общо 47 отбора. Следва регион Юг с 23 тима, Изток е с 19, а Център – с 11. Отделно има и записване за ББЛ Жени.

До 20 юни всеки клуб, подал заявки за новия сезон в ББЛ, трябва да внесе и депозит, гарантиращ участието.

 

Ето и всички отбори по региони:

 

ББЛ А група

 

Запад: Политехника, Левски София 2022, Енигма Фойерверк, Миньор 2015, Микс, Спортист 1959 , Фаб Файв, ЦСКА А, Балкан А, Спартак Сандански, Волтрон

Запад, чакащи: Видабаскет, Хебър, Ботев 2012 Враца

 

Юг: Локомотив Пловдив, Раковски, Пловдив Мамбас, Хасково 3.6.9 Баскетболен клуб, Академик Пловдив, Хебър

Юг, чакащи: Несебър

 

Изток: Черно море Викудха, Ънстопабъл, ИУ Варна, Шоутайм, Шумен А

Изток, чакащи: Вихър Айтос, FOX Burgas, Black Sharks Burgas

 

Център: Чавдар Троян, Чардафон

Център, чакащи: Етър 49

 

ББЛ Б група

 

Запад: Авалон зуум дизайн, Титан Пропъртис, Политехника Б, Спортни таланти, Енигма Фойерверк Б, Миньор 2015 Б, Йънг Бойс, В.И.С, Ахил, Фюз Медия, Carppopolis, Волтрон Б

Запад, чакащи: Олд Мамбас, Евробаскет, София Викингс, Славия, Ботев 2012 Враца Б, Хебър Б, Септември

 

Юг: Асеновец 2005, Димитровград 2020, Олимпия Ямбол, Кралете на долината, Рогош, Пловдив баскетбол, Хебър Б

Юг, чакащи: Златоград, Madgreeks, Перущица, Раковски, Хасково Б, Тракия Стамболийски, Каменица Пловдив, Берое

 

Изток: Светкавица Б, Консуматорите, Черноморец Балчик, Спортбаскет ГТ, Bay Kings Varna, Шоутайм Б, Ънстопабъл Б, Черно море Б, МУ Варна

Изток, чакащи: Стар баскет, Шумен

 

Център: Локомотив Горна Оряховица, Дрийм тийм Троян, Гочита, Зограф Трявна, Етър 49

Център, чакащи: Алеко Свищов, Етрос Велико Търново, Спартак Плевен

 

ББЛ В група

 

Запад: Олд Мамбас, Политехника В, Евробаскет В, София Викингс В, Славия В, Лъвовете 2013, Волтрон В

Запад, чакащи: Титан пропъртис В, Локомотив София В, Ботев 2012 Враца В, The Throwers, Вихрен Сандански, Септември В, Миньор 2015 В